©
Biologische varkenshouders hebben op een aantal terreinen andere uitdagingen dan andere varkenshouders. Tijdens de eerste Biologische Varkenshouderij Dag op 14 november komen specifieke aspecten van de biologische varkenshouderij aan bod. Zo is er onder andere een workshop over de biosecurity bij de varkens met buitenuitloop.
De Biologische Varkenshouderij Dag is bedoeld voor alle leden maar ook voor niet leden van de Vereniging Biologische Varkenshouders (VBV). Voerleveranciers, slachterijen, dierenartsen en anderen die betrokken zijn bij de biologische houderij zijn ook welkom. De biologische varkenshouderij en ook de VBV groeien al jaren gestaag. Vooral doordat varkenshouders omschakelen naar de biologische houderij.
Jaarlijks overleg
Deze eerste Biologische Varkenshouderij Dag is het uitvloeisel van het overleg met ketenpartijen en dierenartsen waar de VBV vijf jaar geleden mee is gestart. “Sinds die tijd hebben we jaarlijks overleg met de ketenpartijen”, zegt voorzitter Jeroen Neimeijer. “De biologische varkenshouderij is een kleine keten, dus het is goed om elkaar te kennen en samen de koers uit te zetten. Met de dierenartsen die biologische bedrijven begeleiden, is er tweejaarlijks overleg. Voor het begeleiden van de bedrijven is andere kennis nodig, die niet op de faculteit diergeneeskunde wordt onderwezen.”
Actuele trends en workshops
De Biologische Veehouderij Dag begint met een algemeen programma waarin Neimeijer onder meer in gaat op de actuele trends en ontwikkelingen in de biologische sector.
In de middag zijn er diverse workshops over biosecurity, bio-onderzoek, klimaat, genetica, kringloopdenken, gastheerschap, de rol van de dierenarts in de keten en de Nederlandse retail. In de avond is er een algemene Leden Vergadering voor leden en aspirant-leden.
De Biologische Veehouderij Dag begint om 10.30 uur en vindt plaats in De Essenburcht, Schoonbeekhof 1, 3774 DA Kootwijkerbroek.
Lees ook
Meest gelezen
Onrust op grondstoffenmarkt houdt voerprijzen in beweging
Gisteren, 12:26
AVP duikt voor het eerst op bij wilde zwijnen in Finland
Gisteren, 10:54
Blogs
‘Adrenalineshot en gelukshormomen’
30-07-2026
‘Vleesvarkensbedrijven en geldtekort’
23-07-2026
‘Een andere kijk op China’
20-07-2026
‘Onze PRRS-startpositie is bekend’
16-07-2026
Bedrijf in Beeld
Partners
Meer PRRS, meer antibiotica
Zoetis
'De biggen merken er niets van'
MSD Animal Health
Luchtwegproblemen bij vleesvarkens: impact op karkas- en vleeskwaliteit
Ceva Santé Animale
Stelling
Loading
Nieuws van NieuweOogst.nl
Grondstoffenmarkt voor diervoeders blijft grillig
Gisteren, 12:15
Eerste geval Afrikaanse varkenspest bij wilde zwijnen in Finland
Gisteren, 10:43



