%E2%80%98Roefeldag%3A+spelenderwijs+leren+over+varkens%E2%80%99
Blog
© Studio Van Assendelft

‘Roefeldag: spelenderwijs leren over varkens’

Op een zonnige zaterdagochtend in Mariahout stond onze winkel Oijnk! weer volop in het teken van nieuwsgierige kinderen. Tijdens de jaarlijkse Roefeldag ontvingen we verschillende groepjes enthousiaste kinderen en begeleiders. Zij kwamen een kijkje nemen in de wondere varkenswereld.

Voor ons is deze jaarlijks terugkerende Roefeldag een mooie kans om kinderen op een laagdrempelige en leuke manier kennis te laten maken met alles wat er rondom varkens en de varkenshouderij gebeurt. Het is een initiatief waarbij kinderen van groep drie tot en met groep acht een kijkje achter de schermen krijgen bij bedrijven, winkels en organisaties in hun omgeving.

Doel is om hen spelenderwijs kennis te laten maken met beroepen, ambachten en ondernemerschap. Kinderen mogen vragen stellen, dingen bekijken en soms zelfs meehelpen. Juist dat maakt de dag zo waardevol: leren door te ervaren.

Bij Oijnk! merkten we hoe groot de interesse van de kinderen voor het varken is. Ze willen weten waar vlees vandaan komt, welke producten van het varken gemaakt worden en hoe het leven van een varken eruitziet.

De gesprekken waren levendig en de kinderen stelden verrassend goede vragen. Hun enthousiasme werkte aanstekelijk en zorgde voor een gezellige sfeer in de winkel.

Om de bezoeken op een speelse manier af te sluiten, hield ik met ieder groepje een korte quiz. Het was mooi om te zien hoeveel informatie bij de kinderen was blijven hangen. Vragen over de verschillende delen van het varken, het voer en de producten in de winkel werden vaak enthousiast beantwoord. De quiz zorgde niet alleen voor extra betrokkenheid, maar maakte het bezoek ook interactief en leerzaam.

Daarnaast was het extra fijn dat de Producentenorganisatie Varkenshouderij (POV) leuke materialen beschikbaar stelde. De kinderen kregen onder andere wuppies, kleurplaten en andere leuke hebbedingetjes mee naar huis. Dat kleine aandenken maakte de dag voor hen nog specialer en zorgt ervoor dat ze thuis nog eens terugdenken aan wat ze hadden gezien en geleerd.

Terugkijkend op deze Roefeldag overheersen trots en dankbaarheid. Het is prachtig om te merken dat kinderen zo openstaan voor nieuwe kennis en met zoveel plezier deelnemen. Voor ons was het opnieuw een geslaagde dag waarop we onze passie voor het varken en de varkenssector met de jongere generatie mochten delen.


Miriam Berkvens
Eigenaar van Oijnk!

Bekijk meer over:

Stelling

Loading

Weer

  • Vrijdag
    38° / 19°
    15 %
  • Zaterdag
    35° / 20°
    30 %
  • Zondag
    28° / 19°
    75 %
Meer weer