Voergroep+Zuid+vergroot+marktaandeel+ondanks+krimp+aantal+veehouders
Nieuws
© Voergroep Zuid

Voergroep Zuid vergroot marktaandeel ondanks krimp aantal veehouders

Voergroep Zuid heeft in 2025 een groter landelijk marktaandeel weten te realiseren, ondanks een afname van het aantal klanten en een lichte daling van de voerproductie. Het landelijk marktaandeel steeg naar 5 procent, terwijl de voergroep vooral actief is in Zuid-Nederland. De totale voerproductie lag vorig jaar 1 procent lager dan in 2024, mede doordat 10 procent van de klanten stopte als gevolg van deelname aan de Landelijke beëindigingsregeling veehouderijlocaties (Lbv) en de variant voor piekbelasters Lbv-plus.

De totale voerafzet, inclusief enkelvoudige grondstoffen, kwam in 2025 uit op 767.836 ton. Dat is iets minder dan de 781.000 ton die in 2024 werd afgezet. Volgens algemeen directeur Ronald van de Ven is het resultaat desalniettemin positief. 'Een mooi resultaat. Zeker wanneer je weet dat ongeveer de helft van alle stoppers in Nederland in ons werkgebied zit. Een positieve klantenbalans heeft er gelukkig voor gezorgd dat het effect van de opkoopregelingen op onze voerafzet beperkt is. Dat stemt tot tevredenheid.'

Naast de voeractiviteiten heeft Voergroep Zuid ook stappen gezet in de retail. Met de overname van een tweede Praxis is het aantal winkels uitgebreid naar zeven Welkoop- en twee Praxis-winkels. Deze winkels hebben in 2025 meer omzet gerealiseerd, met een gezonde marge.

De opbrengsten uit deze niet-voeractiviteiten worden onder meer ingezet voor het loyaliteitsprogramma voor leden van Voergroep Zuid. Dit programma is begin 2025 verdubbeld van 4 naar 8 miljoen euro. De uitbreiding is mogelijk gemaakt met inkomsten uit niet-voeractiviteiten, waaronder de verkoop van aandelen Rivez-Zuiderhuis in 2024.

Stelling

Loading

Weer

  • Dinsdag
    7° / -1°
    10 %
  • Woensdag
    5° / -2°
    10 %
  • Donderdag
    6° / -1°
    10 %
Meer weer