Van Rooi versterkt marktpositie met overname Van Loon Group
Vleesbedrijf Van Rooi neemt vleesverwerker en foodservicebedrijf Van Loon Group over. Beide bedrijven blijven onder hun eigen naam zelfstandig opereren.
De overname is nog afhankelijk van goedkeuring door de ondernemingsraden en de mededingingsautoriteiten. De afronding van de transactie wordt voor dit jaar verwacht. Volgens de directie van beide bedrijven zal de samenwerking leiden tot 'een solide onderneming die actief is in alle schakels van de voedselketen, van boer tot bord'.
Van Rooi is een familiebedrijf met ruim 70 jaar ervaring en is gespecialiseerd in de wereldwijde industriële afzet van vlees. Het bedrijf heeft zijn hoofdvestiging in het Noord-Brabantse Helmond en legt de focus op 'het primaire proces' en langdurige relaties met veehouders. Een stabiele aanvoer van varkens en runderen is daarbij cruciaal.
De Van Loon Group bestaat al 55 jaar en richt zich op duurzaam vlees en gemaksproducten voor supermarkten en de foodservice in Nederland. Sinds twee jaar is het bedrijf ook actief in België. Van Rooi staat bekend als een exportslachterij, terwijl de Van Loon Group zich meer richt op de binnenlandse markt.
Directie
De directie van het gecombineerde bedrijf zal bestaan uit CEO Hans Roelofs, Marc van Rooi en Robert van Ballegooijen. Van Rooi blijft verantwoordelijk voor Van Rooi, terwijl Van Ballegooijen het beleid van Van Loon Group leidt. Het hoofdkantoor van Van Loon Group is gevestigd in het Noord-Brabantse Son.
'Als Van Rooi hebben wij het initiatief genomen om de activiteiten van de Van Loon Group over te nemen', zeggen Marc en Addy van Rooi in een persverklaring. 'Deze activiteiten sluiten goed aan op die van Van Rooi. Het gecombineerde bedrijf wordt actief in alle marktsegmenten in zowel binnen- als buitenland.'
Opvolging ontbreekt
Binnen de familie Van Loon was geen opvolging aanwezig. 'Voor mij staan de toekomst van de betrokken medewerkers en de continuïteit van ons mooie bedrijf bovenaan', zegt eigenaar Erik van Loon. 'Door het bedrijf onder te brengen bij Van Rooi, hebben we een goede huisvader voor ons bedrijf gevonden. De activiteiten en het DNA van Van Rooi passen goed bij ons bedrijf. We bundelen onze krachten en maken er samen een nog mooier bedrijf van.' Van Loon blijft actief betrokken als lid van de raad van commissarissen.
In 2023 versterkte Van Rooi zijn positie in rundvlees door de overname van Tomassen Vlees. De bedrijven werkten al jarenlang samen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Meest gelezen
Blogs
Bedrijf in Beeld
Partners
Stelling
Nieuws van NieuweOogst.nl


