Tekort+aan+NVWA%2Dkeurmeesters+belemmert+afvoer+van+varkens
Nieuws
© Huisman Media

Tekort aan NVWA-keurmeesters belemmert afvoer van varkens

Varkenshouders lopen opnieuw tegen problemen aan bij het transport van hun varkens naar de slachterijen. Volgens de Producenten Organisatie Varkenshouderij (POV) is er een tekort aan keuringscapaciteit bij de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

De capaciteitsproblemen spelen al sinds het voorjaar. In de zomermaanden nam de druk verder toe door vakanties en een aangepast dienstrooster. Hoewel deze periode inmiddels grotendeels achter de rug is, verwacht de POV dat ook komende week op sommige dagdelen minder keuringscapaciteit beschikbaar zal zijn.

Een belangrijke oorzaak van de krapte is het hoge ziekteverzuim onder keurmeesters. Dat ligt momenteel tussen de 20 en 32 procent. De NVWA zet in op het opleiden en werven van extra medewerkers om de bezetting te versterken, maar volgens de organisatie levert dat op korte termijn nog onvoldoende extra capaciteit op.

De POV pleit ervoor dat slachterijen en de NVWA samen afspraken maken over een efficiëntere inzet van de beschikbare keurmeesters. Daarnaast vindt de belangenorganisatie dat er betere oplossingen moeten komen om uitval van personeel op te vangen.

Kosten keuring fors toegenomen

De organisatie wijst er verder op dat de kosten voor keuringen sinds de overname van Kwaliteitskeuring Dierlijke Sector van Kiwa door de NVWA fors zijn toegenomen. Volgens de POV zijn de jaarlijkse kosten met circa 60 procent gestegen naar 32 miljoen euro.

Tegelijkertijd staat de kwaliteit van de dienstverlening onder druk. De producentenorganisatie wil deze situatie onder de aandacht brengen van de betrokken partijen.

Stelling

Loading

Weer

  • Dinsdag
    19° / 11°
    5 %
  • Woensdag
    19° / 12°
    80 %
  • Donderdag
    18° / 11°
    55 %
Meer weer