
Harmonix Rodent Paste binnen inzetbaar zonder bedrijfscertificering
Met een bewijs van vakbekwaamheid van het Bureau Erkenningen kunnen boeren de rodenticide Harmonix Rodent Paste binnen toepassen. De extra eisen voor de inzet van dit middel zijn ingetrokken door het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb).
De rechter vernietigde in januari van dit jaar het besluit van het Ctgb om een bedrijfscertificering voor het middel Harmonix Rodent Paste verplicht te stellen. Het resultaat van de juridische procedures, die onder meer zijn gestart door LTO Nederland en ENVU, is dat het gebruiksvoorschrift van 6 november 2020 het geldende gebruiksvoorschrift is. Hierin wordt geen bedrijfscertificering verlangd.
De intrekking zorgt ervoor dat agrariërs Harmonix Rodent Paste binnen kunnen toepassen voor gebruik, zonder bedrijfscertificering van het Keurmerk Plaagdier Management Bedrijven (KPMB). Dit biedt ondernemers meer mogelijkheden om zelf muizen en ratten te bestrijden.
Licentie
Wel moeten boeren en tuinders beschikken over een door stichting Groene Erkenningen – ook wel bekend als Bureau Erkenningen – afgegeven bewijs van vakbekwaamheid: de licentie Knaagdierbeheersing Agrarische Bedrijven (KBA), of licentie IPM-KBA.
Licenties die in de afgelopen vijf jaar zijn afgegeven, of zijn verlengd, blijven geldig voor de toepassing van Harmonix Rodent Paste. Ondernemers die niet beschikken over een licentie kunnen een cursus volgen om deze licentie te behalen.
Boeren en tuinders mogen Harmonix Rodent Paste alleen gebruiken als onderdeel van een geïntegreerd ongediertebestrijdingsprogramma (IPM). Het IPM-systeem combineert verschillende methoden, zoals hygiënemaatregelen en (waar mogelijk) fysieke bestrijdingsmethoden.
Voor gebruik buiten blijft een bedrijfscertificering voor de inzet van Harmonix Rodent Paste verplicht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Meest gelezen
Blogs


Bedrijf in Beeld
Partners


Stelling
Nieuws van NieuweOogst.nl


