Meer+biggen+laten+overleven+in+vrijloopkraamhokken
Nieuws
© Schothorst Feed Research

Meer biggen laten overleven in vrijloopkraamhokken

De moedereigenschappen van zeugen in vrijloopkraamhokken hebben invloed op de bigoverleving. Ervaringen met dat kraamsysteem en de factor zeug staan centraal tijdens een webinar op maandag 18 mei. Deelnemers krijgen praktische tips voorgeschoteld, kunnen experts vragen stellen en meediscussiëren.

Tijdens dit tweede webinar in de serie Bigoverleving komen twee deskundigen aan het woord over het selecteren op goede moedereigenschappen. Selectie daarop en het inpassen van vrijloopkraamhokken kunnen bepalend zijn voor een goede start van biggen.

Varkenshouder Jarno Brummelhuis, pionier op het gebied van vrijloopkraam-opfokhokken, deelt zijn praktijkervaringen. Welke voor- en nadelen ervaart hij met zijn vrijloopkraamopfokhokken? Waarom denkt hij dat het bij sommige zeugen niet goed gaat?

Roos Vogelzang, adviseur Genetica bij Topigs Norsvin, gaat de diepte in wat betreft de moedereigenschappen van zeugen. Zijn er werkelijk verschillen tussen geneticalijnen en wat zie je dan volgens haar in de stal?  Ook zal Vogelzang aangeven of is te voorspellen welke zeugen betere moeders zijn.

Het webinar op 18 mei duurt van 20.00 tot 21.00 uur en is kosteloos te volgen. Aanmelden doe je via deze link. De driedelige webinarserie bigoverleving is een initiatief van VKON, Baittech, Topigs Norsvin, De Dierenbescherming, het Varkensfonds, Wageningen Universiteit en Onderzoek en de POV.

Stelling

Loading

Weer

  • Woensdag
    19° / 5°
    0 %
  • Donderdag
    21° / 6°
    0 %
  • Vrijdag
    24° / 8°
    0 %
Meer weer