©
Twaalf leerlingen Varkenshouderij van Aeres MBO Barneveld hebben vrijdag 13 april hun certificaat adequaat vaccineren behaald. Het is hetzelfde certificaat dat varkenshouders ook moeten hebben om te mogen vaccineren. De leerlingen mogen nu formeel - onder toezicht van de varkenshouder of bedrijfsleider - in de praktijk vaccineren.
De twaalf leerlingen nemen in Barneveld deel aan de BBL (deeltijd) of de BOL-opleiding (fulltime op school). Een belangrijk onderdeel van de opleiding Varkenshouderij is de diergezondheid. Ze leren daarbij ook alles over het hoe en waarom van vaccineren en de verschillende vaccins (levend en dood), vaccinatietechnieken (zowel naaldloos als met naald), de te gebruiken naaldlengtes en naalddiktes, et cetera.
Praktische input
De leerstof wordt aangevuld met extra praktische input van een dierenarts. De leerlingen zijn daarvoor een hele middag bijgeschoold door varkensarts Erwin van Essen van de Groepspraktijk Dierenartsen in Barneveld.
Certificaat behaald
Alle leerlingen hebben met goed gevolg de cursus doorlopen en kregen hun certificaat adequaat vaccineren. Nu mogen ze ook biggen, zeugen of vleesvarkens vaccineren op het varkensbedrijf waar ze hun beroepspraktijkvorming (BPV) doorlopen. Op de foto de leerlingen met rechts varkensarts Erwin van Essen.
Lees ook
Meest gelezen
Standaard format om bijterij te voorkomen is er (nog) niet
Gisteren, 06:00
‘Een korte of lange staart aan de slachtlijn’’
Gisteren, 08:30
Blogs
‘Een korte of lange staart aan de slachtlijn’’
Gisteren, 08:30
‘To adapt or not to adapt’
16-04-2026
‘Kleine details maken groot verschil’
13-04-2026
‘Snoepjes en verhalen verbinden’
09-04-2026
Bedrijf in Beeld
Partners
Varkenshouders laten veel genetische vooruitgang liggen
Topigs Norsvin
Dierlijk eiwit: slimme keuze voor varkensvoer
Fransen Gerrits
Met deze tips optimaliseer je de werkzaamheid van vaccins
Ceva Santé Animale
Stelling
Loading
Nieuws van NieuweOogst.nl
Spanje versterkt handel in varkensvlees met China
Gisteren, 09:53


